Archiwum

Naming i copywriting

Od jednego z naszych największych klientów dostaliśmy niedawno zadanie, jakim było wymyślenie nazwy dla nowej marki ich produktów. Takie zadania bardzo lubimy, bo możemy wykazać się kreatywnością, a chodząc po różnych marketach z przyjemnością dostrzegamy nazwy, które wcześniej tworzyliśmy dla naszych innych Klientów. Dla tej samej firmy dopracowujemy właśnie szatę graficzną biuletynu. Treści również są naszym dziełem, a pisania było sporo… Opracowaliśmy teksty do serwisu poradnikowego online, w którym udało nam się „przetłumaczyć” język techniczny na bardziej przystępny dla amatorów. Pisania było jeszcze więcej, bo zostaliśmy też poproszeni o przeredagowanie i „odświeżenie” treści ze strony internetowej Klienta. Mamy przeczucie, że i tutaj nasze pisanie się nie skończy… szczególnie, że biuletyn ma być wydawany jako dwumiesięcznik – już rozgrzewamy klawiatury do dalszej pracy!

Bydgosko-węgierski Tandem

Tegoroczny Festiwal Kultury Węgierskiej składał się z dwóch części. I część odbyła się w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, gdzie zaplanowane były atrakcje dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi mieli okazję poznać najważniejsze elementy węgierskiej kultury, nie tylko układali węgierskie flagi, ale mogli się nawet w nie ubrać! Bawiące się dzieci odwiedziła Pani Ambasador Węgier w Polsce, Orsolya Zsuzsanna Kovac, która podpisała pamiątkowe podziękowania za aktywny udział w zabawach zorganizowanych w ramach Festiwalu. Kolejnym punktem programu była premiera książki „Historia Polski i Węgier w komiksie”, która jest zbiorem nagrodzonych prac konkursowych z zeszłorocznej edycji Festiwalu. Pani Ambasador była pod ogromnym wrażeniem poziomu wiedzy młodzieży o Węgrzech.
II część Festiwalu stanowił wieczór wina węgierskiego, który odbył się w hotelu Słoneczny Młyn. Po raz piąty dzięki konsulowi honorowemu Węgier w Bydgoszczy, mieliśmy okazję odkryć nowe smaki i docenić bukiet V edycji wina z serii Bydgostia Consular Marek Pietrzak, objętej honorowym patronatem Ministerstwa Spraw Zagranicznych Węgier.

Ale nasze działania węgierskie się na tym nie kończą! Będziemy informować na bieżąco!

Festiwal, jak co roku współfinansowany jest przez Miasto Bydgoszcz.

Jubileusz 25-lecia

Z firmą Slican spotykamy się cyklicznie podczas coraz to dostojniejszych jubileuszy. Zaczynaliśmy współpracę 15 lat temu i nadal doskonale się rozumiemy. W spokojnym otoczeniu Borów Tucholskich, mieliśmy przyjemność zorganizowania wspaniałego koncertu Doroty Miśkiewicz i Grzegorza Turnaua. Elegancki bankiet był świetną okazją do wymiany życzeń i serdeczności, a także wręczenia oficjalnych podziękowań współpracownikom. Każdy z Gości w prezencie otrzymał płytę gwiazdy wieczoru z autografem, dla wszystkich przewidziano również pamiątkowe wspólne zdjęcie.

Nowa nazwa dla Klubu Zdrowia

Jednym z ciekawszych zadań było dla nas wymyślenie nazwy dla Klubu Zdrowia. Z powstałej mapy myśli i wiążącej się z nią burzy mózgów wyłoniła się nazwa Kameleon. A dlaczego? Klub Zdrowia Kameleon jest to miejsce, gdzie z pomocą specjalistów zmieniamy całe nasze życie i przechodzimy metamorfozę, nie tylko zewnętrzną, ale też wewnętrzną. W ramach kompleksowej obsługi, do nazwy zaprojektowaliśmy kameleonowe logo oraz stworzyliśmy stronę internetową, którą wypełniliśmy autorskimi tekstami oraz odpowiednio dopasowanymi grafikami.

Eksperci od sytuacji kryzysowych

Rozmowy o biznesie to cykliczne spotkania organizowane przez Pracodawców Pomorza i Kujaw, najczęściej odbywają się w hotelu Przystań z pięknym widokiem na rzekę, na pięknej wyspie młyńskiej. Zdarzają się jednak takie spotkania, podczas których odwiedzamy fabryki i poznajemy tajniki działania różnych firm, np. Drukarni JS Druk czy Hanplast-u. Małgorzata Pelc zazwyczaj w Rozmowach o Biznesie występuje sama, w roli moderatora, jednak w spotkaniu dotyczącym sytuacji kryzysowych w zarząd TANDEMu wystąpił w roli eksperta.

Na kryzys narażone są właściwie wszystkie branże, a ryzyko jest niemałe. Czasami nawet dość błaha sprawa nieumiejętnie skomentowana i nagłośniona przez media może doprowadzić do upadku nawet największych. Dlatego warto się zabezpieczyć. Jak tego dokonać? TANDEM organizuje szkolenia i indywidualne konsultacje w tym zakresie. Zapraszamy do rozmów!

Spotkanie z dystrybutorami

W maju TANDEM zorganizował spotkanie z dystrybutorami dla firmy Stomil Bydgoszcz.

Nawet początkowo dość sceptycznie nastawieni uczestnicy spotkania, bardzo zaangażowali się w specjalnie przygotowaną dla nich grę kryminalną. Trudno się z resztą dziwić, skoro w hotelu doszło do dwóch morderstw… Rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników gry wzbudziło niemałe emocje. W sentymentalną muzyczną podróż zabrał nas koncert Zbigniewa Wodeckiego, a wspólne śpiewanie jeszcze bardziej zacieśniło więzi między Gośćmi. Późniejszy bankiet dał możliwość podsumowania całego dnia wrażeń.